Metoda Waśkiewicza

Metoda Waśkiewicza 2018-04-23T21:37:20+00:00

Szczęście to najwyższy stan zadowolenia człowieka. Każdy z nas już teraz, dzisiaj zasługuje na nie. Chwila kiedy to czytasz – jest jedyna i niepowtarzalna. Każdy dzień jest dla nas jedyny, niepowtarzalny . Możesz uczynić ten dzień, tą chwilę szczęśliwą. To, co było już minęło to, co będzie – dopiero nadejdzie.

Szczęście to stan, w którym czujemy się dobrze. To odczucie, które jest w Tobie właśnie teraz – w tym co widzisz i czujesz . Szczęściem można oddychać. Ono jest w Twoim sercu i tym, czego dotykasz. Poczuj go! Nie odkładaj go na potem! Odpychanie poczucia szczęśliwości to sprytna pułapka naszego umysłu, którego rozsądek podpowiada jak nie być szczęśliwym. Jakże często powtarzamy– będę szczęśliwy jak :kupie samochód, zdobędę mieszkanie, zakocham się, wygram w lotto itp. I co najgorsze, wierzymy w to!

A szczęście to stan tu i teraz!

Każdego dnia dziękuj za to, co masz, co czujesz! Nie odkładaj poczucia szczęścia na jutro! Uczono nas wielu rzeczy ale stanu szczęśliwości musimy nauczyć się sami. Na szczęście trzeba sobie po prostu pozwolić! Uczyń „dzisiaj” swoim dobrym dniem. Uśmiechnij się do siebie i swojego życia. Powitaj każdy ranek pozytywna energią! Przynajmniej spróbuj. Jesteś cudem wszechświata i zasługujesz na to, co najlepsze. Twoje życie zostało „włożone” w Twoje ręce. Bądź jego dobrym aktorem. Szczęścia nie kupisz! Doznasz go bezpłatnie.

5 moich zasad szczęścia wg dr Usui:

  1. dzisiaj nie złość się i przebacz to, co było sobie i innym
  2. dzisiaj nie martw się i zaufaj mądrości życia
  3. dzisiaj doceń to, co masz i podziękuj za to
  4. dzisiaj szanuj i kochaj siebie i innych
  5. dzisiaj pracuj, zmieniaj i twórz swoja szczęśliwość

Doradztwo życiowe i zawodowe

Nie radzisz sobie ze swoja sytuacją życiową, samym sobą lub otoczeniem, masz problemy w małżeństwie, rodzinie lub pracy, potrzebujesz wsparcia?

Wierzę, iż dopóki żyjemy możemy wszystko w swoim życiu zmienić i naprawić w myśl zasady „ Nie ma sytuacji bez wyjścia”. Przyszłość jest w naszych rękach.

Pomogę Ci rozpoznać przyczyny Twoich obecnych problemów i podpowiem jak sobie z nimi poradzić. Podam Ci proste i skuteczne sposoby pracy nad sobą, dzięki którym Twoje życie zmieni się na lepsze..

Podpowiem Ci jak możesz pokonać swoje ograniczenia byś mógł świadomie korzystać ze wszystkich swoich potencjalnych możliwości.

Podpowiem, jak możesz rozpoznać swoje naturalne talenty i zdolności, jak je rozwinąć w pełni i stać się szczęśliwym człowiekiem.

Rozwój duchowy

Rozwój duchowy ma wiele definicji i różnie jest rozumiany. Można powiedzieć, że tych definicje jest tyle ilu jest ludzi. Dla mnie rozwój duchowy to poznawanie swojej Czystej, Boskiej Natury oraz uwalnianie tego, co nas od niej oddzielało. Wierzę, że człowiek jest istotą pełną, całkowitą, doskonałą, o nieograniczonych możliwościach i może wykorzystać ten swój ogromny potencjał.

Całe nasze życie wiąże się rozwojem duchowym. Musimy sobie uzmysłowić, ze jedynym powodem dla którego „ jesteśmy tu i teraz” jest wlaśnie nasz duchowy rozwój. Tu się urodziliśmy, tu realizujemy swoje cele i zdobywamy doświadczenie życiowe będące najważniejszym ćwiczeniem duchowym. Różnie nam to wychodzi – raz lepiej, raz gorzej. Ale dążymy do tego, żeby było coraz lepiej.

Zainteresowanym swoim rozwojem duchowym podpowiadam jak efektywniej pracować nad sobą. Zwracam uwagę na najbardziej istotne kwestie dotyczące podążania ścieżką duchową. Uczę prostych i skutecznych praktyk duchowych, które mają charakter uniwersalny, szanujący każde wyznanie i religię.

Związki

Związki to jedna z najważniejszych dziedzin naszego życia. Partnerstwo bardzo mocno oddziaływuje na jakość naszego funkcjonowania. Jeżeli jesteśmy w udanym związku, reszta dziedzin naszego życia lepiej się udaje. Związki trudne przyczyniają się do trudności w innych dziedzinach życia. Konsultacja i analiza partnerska pomagają dostrzec ukryte tajniki i cechy naszych partnerów a to pomaga w podejmowaniu decyzji o byciu razem