Huna

Huna 2018-05-09T17:07:19+00:00

 

Wiele dróg prowadzi do celu, jedną z nich jes Huna…

Huna, czyli tajemnica, to prastara wiedza, licząca sobie ponad 12 tysięcy lat. Dla współczesnego świata odkrył ją na początku XX wieku, amerykański badacz Max Fredom Long.

Kahuni natomiast, to strażnicy tajemnicy, którzy swoją wiedzę przekazywali z pokolenia na pokolenie, ale tylko wybranym ludziom. Byli oni wielkimi osobowościami, cieszącymi się powszechnym uznaniem i szacunkiem w swoim otoczeniu za wiedzę, mądrość i umiejętności. Kahuni potrafili dokonywać natychmiastowych uzdrowień, wypędzać złe duchy, widzieli przeszłość i przyszłość, na którą potrafili wpływać. Kształtowali los…

Chodzili po gorących kamieniach, mieli wpływ na wiatr i zmianę pogody, dokonywali zadziwiających fenomenów dzięki doskonałej znajomości siły i praw natury oraz mocy ludzkiego ducha. Kahuni byli mistrzami swojego życia, pomagali innym, ale żyli zgodnie z zasadą: „nie uszczęśliwiać, nikogo na siłę, jeśli o to nie poprosi”. Jest to zasada znana wszystkim reikowcom.

Przez całe tysiąclecia wiedza huny, była wiedzą hermetyczną, znaną nielicznym. Dzisiaj, w epoce Wodnika, która kosmicznie potęguje rozwój duchowy, wiedza jest dostępna dla wszystkich, którzy jej pragną. Huna to genialna psychologia, od tysiąclecia znała i tłumaczyła sekrety człowieka, które współczesna nauka odkryła stosunkowo niedawno – np. istnienie podświadomości i superego (genialnej cząstki naszej istoty).

Ustne przekazy mówią o bogatej przeszłości pradawnej wiedzy huny. Ich źródłem było 12 plemion zamieszkujących tereny obecnej Sahary, w czasach gdy była ona żyzną i zieloną krainą z wieloma rzekami. Wiedzą tą posługiwali się egipscy kapłani, którzy poprzez znajomość siły ludzkiego ducha i praw natury potrafili m.in. ciąć skalne bloki i transportować je na dalekie odległości.

Legenda podaje, iż kahuni zobaczyli przyszłość Sahary, zmieniającej się w pustynię i ciemność spadającą na ludzkość. Dlatego też 12 plemion zdecydowało się udać na poszukiwanie nowych lądów. 11 plemion osiadło na wyspach Polinezji, a jedno w rejonie Ameryki – są to dzisiejsi Indianie Hopi. Tam też powstały dwa centra huny.

Głównym ośrodkiem stał się pradawny kontynent MU, którego mieszkańcy mieli się kontaktować z bliźniaczą wobec Ziemi planetą układu słonecznego, również zamieszkiwaną przez ludzi. Była to MALLONA. Zatwardziałość jej mieszkańców, tworzenie nowych broni, „zabawa potężnymi energiami” doprowadziły do zagłady planety. Jej samounicestwienie wywołało kataklizmy na Ziemi, częściowe zatopienie kontynentów, a niektóre planety naszego układu zmieniły częściowo swoją oś.

Wówczas to rozwój cywilizacji, łącznie z wiedzą huny, przeniósł się na Atlantydę, ale i tutaj sytuacja się powtórzyła. Niewłaściwie wykorzystana wiedza, wojny, eksperymenty z bronią i potężnymi energiami doprowadziły Atlantydę do zagłady i zatopienia, około 10 tysięcy lat p.n.e.

Jednak przed zagładą, niektórzy wtajemniczeni kapłani, przenieśli się na inne wyspy, gdzie kontynuowali swą wiedzę, przekazując ją ustnie z pokolenia na pokolenie. Największym nauczycielem, który przekazał pradawną wiedzę, był „mistrz wszystkich mistrzów po trzykroć wielki” HERMES TRISMEGISTOS.

Ta wiedza to podstawa współczesnej ezoteryki, astrologii, alchemii i filozofii.

Moc ludzkiego ducha jest bezgraniczna, a wszystko, co nas otacza, jest połączone z nami. Dlatego wszelkie działanie przeciw ludziom czy Ziemi prowadzi do samozniszczenia. Dla zachowania etyki i czystości swojej wiedzy, kahuni stworzyli siedem praw, których zrozumienie jest przepustką do naszego życia…

Dzisiejszą hunę poznawać i badać mogą wszyscy – ułatwia nam ona osiągnięcie zdrowia, szczęścia, harmonii, pomoc najbliższym i spełnienie marzeń. Ale należy pamiętać, że droga huny nie jest łatwa, gdyż do sukcesu potrzebne jest oczyszczenie ścieżki, a więc uzyskanie wewnętrznego spokoju, wolności, oswobodzenie się z zazdrości, nienawiści, zemsty, gdyż są to przeszkody zamykające drogę do mocy.

Praca z huną to wspaniała przygoda, która ułatwia poznanie siebie i wpływanie na własne życie. Magicznym narzędziem jest tzw. „modlitwa huny”

ENERGETYCZNE PRAWA KAHUNÓW

Kahuni są doskonałymi jasnowidzami – dostrzegą różne rodzaje energii oraz doświadczają jakości duszy drugiego człowieka. Dusza jest najwyższym i najważniejszą częścią istoty ludzkiej, przenika przez wszystkie poziomy energetyczne i zawiera w sobie wszelką naukę i doświadczenia (również te karmiczne). Kahuni nie sięgali jednak do przyczyn karmicznych, gdyż człowiek w chwili obecnej i tak zawiera całość swego stworzenia.

Huna uczy ludzi samopoznania, rozwoju intuicji, poznania podświadomego języka ciała, a przede wszystkim budowy harmonii z samym sobą. Prawdziwy kahuna to człowiek o otwartym sercu, który swoje działania opiera na miłości i potężnej sile, wynikającej ze znajomości samego siebie i praw natury. Podstawowe zasady huny to: „nigdy nie krzywdzić, zawsze pomagać, nigdy nie rób sobie, ani innym niczego złego”.

Kahuna był przygotowany do swojego posłannictwa przez długie lata. Mimo iż same zasady są stosunkowo proste, najtrudniejsze było i jest nadal dokonanie właściwego przygotowania w samym sobie, nauczenie się współpracy z siłami natury, kierowanie się miłością, co umożliwia stały kontakt z mocą nadświadomą, czyli mocą naszego anielskiego opiekuna.

Siedem energetycznych praw życia według huny pierwotnie ujęto w pojedynczych słowach – język hawajski jest bowiem prosty, ale z potężną duchową i psychologiczną głębią. Gdy Huna stała się wiedzą coraz bardziej znaną i stosowaną, grupa wybitnych kahunów tak sformułowała podstawowe prawa, aby były zrozumiałe dla człowieka.

1. Energia płynie tam, gdzie jest skierowana

Energia płynie z naszymi myślami i emocjami; to, o czym myślimy, „ładujemy” energią. Jeżeli nasze myśli są skoncentrowane na pozytywnym działaniu, celu, marzeniu czy pozytywnej emocji – wzmacniają się również pozytywnie. Ale bywa i tak, że koncentrujemy się na negatywach, np. nierozwiązanych urazach z przeszłości, cierpieniu, chorobach, obawach o przyszłość – wówczas wzmacniane są właśnie one, zarówno w nas , jak i w naszym otoczeniu. Dlatego mądrość huny mówi: „Zanim zaczniesz tworzyć modlitwy z prośbami, dokonaj aktu oczyszczenia, wybaczenia, aby móc z łatwością skontaktować się z nadświadomym poziomem nas samych”. Warto również wiedzieć, że im dokładniejszy jest nasz cel, tym mocniej jest wzmacniany energetycznie. Energia płynie tam, gdzie jest skierowana – więc jeśli żyjesz przeszłością tam ona właśnie jest. Ale wiedz, iż z chwilą, kiedy chwycisz swoje życie w swe własne ręce, będzie ona tu i teraz napędzała materializację twoich celów na przyszłość.

2. Świat jest taki, jakim go widzisz, jakim myślisz, że jest

Znana jest przypowieść o rozmowie Buddy ze swoim uczniem. Pewnego razu uczeń zapytał:
– Mistrzu, jaki jest świat ?
– Świat jest taki – odpowiedział mistrz, po chwili – jakim go widzisz, dotykasz, smakujesz i czujesz. Dla każdego jest inny.

Na świecie jest piekło i niebo, dobro i zło, bogactwo i ubóstwo, choroba i zdrowie… A w jakim kierunku ty się zwracasz i na czym się koncentrujesz ? Pamiętaj, że energia płynie tam, gdzie jest skierowana – chcąc zmienić swoje życie, należy zmienić swoje cele. Ale nie wszystkie na raz! Powoli, krok po kroku. Już teraz wokół nas jest wiele możliwości, aby znaleźć chwilę szczęścia, np. kontakt z naturą, medytację, ćwiczenia energetyzujące (do tego nie trzeba pieniędzy!). Huna przywiązuje wielką rolę do precyzyjnego określenia swoich celów: musisz wiedzieć czego chcesz, ale swoim życzeniem nie możesz ranić innych, naruszać wolnej woli drugiego człowieka. Od kilku lat, w grudniu, robię seminarium „Twój najlepszy rok” – mam uczestników, którzy przychodzą systematycznie, gdyż stwierdzili, że od czasu, gdy zaczęli wyznaczać sobie wyraźne cele, zaistniały również pozytywne zmiany.

3. Nie ma granic dla naszych możliwości – ograniczenia stawiamy sobie sami

Nasze życie jest odzwierciedleniem naszych podświadomych wartości, przekonań i oczekiwań. Niektóre z nich przenosimy wraz z pamięcią (karma), ale najważniejsze są te przekazywane nam przez naszych najbliższych – rodziców, wychowawców, bo właśnie te zasady mówią, co dobre, a co złe, co wolno, a czego nie… Właśnie wychowanie kształtuje w nas wiarę w siebie, w swoje możliwości. Huna mówi że możesz zmienić wartości i przekonania – masz prawo dokonywania wyboru i przewartościowania tego, co jest balastem. Na drodze do zmiany, oprócz huny, mamy reiki, NLP, jogę czy medytację… Pamiętaj – świat należy do odważnych! To oni osiągną swoje cele! Stara zasada medycyny chińskiej zalecała oddawanie dzieci obciążonych genetycznie na wychowanie do innej rodziny. Wskutek oddzielenia od przyczyny choroby, dolegliwości przestawały się rozwijać…

4. Teraz jest chwila mojego życia, w której mogę wykorzystać swoją siłę

Są trzy umowne poziomy czasoprzestrzeni (fizyka zna ich już kilkanaście) – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Dla kahuny najważniejsza jest chwila obecna – to właśnie ona sprawia, że możesz ze zrozumieniem zostawić swoją przeszłość i z ufnością iść w przyszłość. Ta chwila :tu i teraz” daje możliwość szczerego spojrzenia w siebie i określenia, czego tak naprawdę chce od życia. Umiejętności życia teraźniejszością sprzyja dobrym kontakt z naturą oraz ćwiczenie relaksująco-medytacyjne.

5. Miłość jest po to, aby być szczęśliwym. Kochać to być szczęśliwym ze sobą samym

Huna zaleca, abyś wszystko robił z miłością i szacunkiem, a możliwe jest to tylko wówczas, kiedy tak naprawdę kocha się i akceptuje samego siebie. W książce Louise Hay: „Możesz uzdrowić swoje życie”, którą określam jako „elementarz samorozwoju”, autorka proponuje, aby przygodę zmiany siebie zacząć od poprawy własnej samooceny. Można tego dokonać, wielokrotnie pisząc lub powtarzając pozytywne myśli: „akceptuję siebie taką, jaką jestem”, „szanuję siebie taką, jaką jestem”, „kocham siebie taką, jaką jestem”. Miłością możemy dzielić się z innymi dopiero wówczas, gdy doświadczamy jej w sobie. To prawo energetyczne akcentuje, że jesteś kimś wyjątkowym na Ziemi i zasługujesz na miłość i szczęście.

6. Cała siła jest wewnątrz mnie

Ta zasada mówi o energii życiowej, która jest niezbędna do życia, a także realizacji naszych celów. Wiedz, że ciągła walka i szamotanie się ze sobą i innymi, osłabia nasz organizm i utrudnia skuteczne rozwiązywanie problemów życiowych. Ale każdy, kto powoli wnosi w siebie spokój, miłość, radość i harmonię, sprawia, że z każdym dniem ma coraz więcej twórczej energii. Obecnie masz do wyboru wiele metod wprowadzania harmonii do ciała i umysłu – od ćwiczeń oddechowych (szczególnie cenionych przez kahunów), poprzez różnego rodzaju masaże energetyczne. Huna mocno akcentuje, iż im szybciej rozliczysz się z przeszłością, tym szybciej będziesz miał konkretną siłę na realizację swoich celów.

7. Jestem efektywny i dobry w tym, co robię

Każdy jest wyposażony przez naturę życia w swe specjalne dary, zdolności, talenty, z których korzysta lub nie. Praca jest „wielkim darem dla człowieka – poprzez nią, czyni swą ziemię poddaną”. Huna bardzo prosto ujęła dar pracy: „To wszystko, co robisz, rób z miłością, a wówczas twoje dzieła są dobre i cenne”. Aby odnaleźć swoje talenty, potrzeba szczerego spojrzenia w swoją duszę – wówczas odnajdujemy odpowiedź na pytanie: co tak naprawdę chcielibyśmy robić, w jakiej dziedzinie się realizować ? Robiąc coś dla innych, robimy dla siebie, a robiąc coś dla siebie samego, robimy też dla innych.

TWÓRCZA MOC MYŚLI

Znane jest powiedzenie „ćwiczenie czyni mistrza”. Poznając nowe dziedziny samorozwoju, uczymy się jak korzystać z możliwości jakie one dają. Następnym etapem jest zastosowanie poznanej wiedzy w codziennym życiu. Punktem wyjściowym wprowadzenia zmiany jest myśl (podjęcie wyboru). „Na początku było słowo” – od niego wszystko się zaczyna. Przypomnij sobie jedno z praw HUNY „Energia płynie tam gdzie jest skierowana” a więc to o czym myślisz wzmacnia się. Nasza myśl jest jak ziarenko potężnego drzewa, które zasiane na podatnym gruncie kiełkuje, a potem zgodnie ze swoją naturą wzrasta. W HUNIE myśl określono „małym gronem”, które łączy się z innymi gronami podobnie jak gałązka winogrona. Twoje mentalne wyobrażenie jest małym nasieniem, które wzmacniamy (lub osłabiamy) energią naszych emocji, uczuć. One są siłą, które albo wspomagają i przyśpieszają rozwój, albo przeszkadzają i utrudniają wzrost, czyli osiągnięciu celu. Dlatego też, im bardziej wiemy, czego chcemy umiemy do tego celu dodać właściwe nastawienie emocjonalne, tym realizacja jest łatwiejsza, spokojniejsza i szybsza. HUNA bardzo akcentuje szczerość jasność życzenia, bo otwierają one porozumienie trzech jaźni (świadomej, podświadomej, nadświadomej) a to jest warunkiem zmaterializowania myśli. Przytoczę tutaj cytat z filmu o Piotrusiu Panu – „starczy jedna szczęśliwa myśl, aby polecieć”. Pamiętaj o tym, że szczęśliwe myśli są blaskiem dla Twojego serca. Piąte prawo kosmiczne Hermesa Trismegistosa akcentuje głęboką prawdę, „to co w środku płynie na zewnątrz a co na zewnątrz płynie do środka”.

Moje ćwiczenie korzysta z tej zasady i umożliwia posługiwanie się nią, na co dzień. Ćwiczenie wykonujemy w pozycji siedzącej lub stojącej.

 1. Rozluźnij całe ciało, głowę, kark, barki, ramiona, pośladki, nogi.
 2. Na ustach pozwól sobie, aby pojawił się lekki, naturalny uśmiech.
 3. Czubkiem języka dotknij podniebienia, aby energia mogła swobodnie płynąć wzdłuż dwóch głównych meridianów ciała (tylnego i przedniego).
 4. Na wysokości pępka rozłóż dłonie, wyobrażając sobie, że masz pomiędzy nimi kulę energii.
 5. Ta energia jest cząstką Twojego wnętrza.
 6. Przybliżaj i oddalaj dłonie od siebie wyobrażając sobie, że energia jest coraz mocniejsza i bardziej zagęszczona.
 7. Możesz dłonie przesuwać również w dół i w górę zamykając obwód kuli.
 8. Przez cały czas oddychaj spokojnie i rytmicznie, koncentrując się na ćwiczeniu.
 9. Gdy poczujesz, że kula energii jest już wystarczająco mocna, podnieś ją na wysokość swojego serca i przekaż w nią wybraną intencję.
 10. Jest to doskonały sposób na to, aby przekazać komuś energię wybaczenia, ale również przekazać kosmosowi swoją prośbę.
 11. Po wybraniu intencji przekaż ją z wiarą i miłością w kulę energii.
 12. Uchwyć kulę z dołu i poślij w kosmos.
 13. Pamiętaj, że to, co wysyłamy wraca do nas pomnożone, dlatego też, rozsądnie i szczerze wybieraj swe intencje.

Zasiane ziarenko potrzebuje właściwego czasu na swój wzrost. Mądrze pielęgnuj go a wyrośnie w piękne drzewo. HUNA jest wiedzą uniwersalną, lecz, aby wprowadzić ją w życie potrzebne jest zrozumienie i szczerość serca